Kwitonące wiśnie, wiosna w pełni

Dzisiejszy dzień okazał się być zdecydowanie najcieplejszym w tym roku. Temperatura na południu kraju przekroczyła wartość 26°C. Gorąca aura towarzyszyć nam będzie również jutro, ale tylko na wschodzie kraju. Od zachodu wkroczy strefa z opadami deszczu.

5 kwietnia przyniósł nam bardzo wysokie temperatury

Czekaliśmy na wiosenne ciepło, a zamiast tego pogoda zaskoczyła nas letnimi wartościami temperatur. W prognozie tygodniowej wspominaliśmy, że będzie bardzo ciepło, lecz takie wartości naprawdę miło nas zaskoczyły.

W Opolu i Nowym Sączu temperatura wzrosła do 26,4 stopnia Celsjusza
W Opolu i Nowym Sączu temperatura wzrosła do 26,4 stopnia Celsjusza. Grafika weatheronline.pl

Wśród najcieplejszych miast w Polsce znalazły się: Nowy Sącz, Opole, Kraków, Częstochowa, Tarnów, Racibórz. W tych miastach temperatura zbliżyła się lub przekroczyła wartość 26°C.

Środa przyniesie zmiany w pogodzie

Już dzisiejszej nocy opady i burze mogą pojawić się miejscami na zachodzie kraju. W ciągu jutrzejszego dnia front w dalszym ciągu wędrować będzie nad wschód Polski. Pojawią się również burze, lecz obecnie prognozy wskazują na to, że burze przejdą na krańcach południowo wschodnich. Po przejściu popada przelotnie na zachodzie kraju.

Zrobi się nieco chłodniej, od 12-13°C w strefie frontu, przez 16-17°C na zachodzie, do 22-23°C na krańcach południowo wschodnich.

W kolejnych dniach ciepła również nie zabraknie, ale częściej będzie padać.