Groźne chmury burzowe

Wczorajsze burze okazały się bardzo wydajne opadowo, lokalnie występowały ulewy z prawdziwego zdarzenia. Bardzo ucierpiały Zgierz i Bytom. Dzisiaj kolejny dzień nawałnic, pamiętajmy o zachowaniu ostrożności.

Burze powodowały podtopienia i zalania

Wczorajsze burze naprawdę dały się nam we znaki. Z racji dużego nawodnienia atmosfery komórki burzowe, które przechodziły nad Polską w czwartek były bardzo wydajne opadowo. Lokalnie w krótki czasie potrafiło spaść 20-30 mm deszczu, co jest 1/3 normy opadów dla czerwca. Pojawiły się ogromne rozlewiska. Trudna sytuacja panowała w Zgierzu.

Zgierz dostał solidna dawkę wody z nieba..Oto efekty.:(. Nawalny opad spowodował takie oto szkody.

Opublikowany przez „Sorrego. Takiego mamego klimata" czyliego pogodę pod oknem Jarosławę Turały. Czwartek, 18 czerwca 2020

Bez komentarza…

Opublikowany przez Zgierz Czwartek, 18 czerwca 2020

Kochani tak wyglądał Zgierz 12 minut po 15, niestety na skutek zalania piwnicy w Zgierzu śmierć poniosła jedna osoba….

Opublikowany przez Łowcy burz Łódzkie Czwartek, 18 czerwca 2020

AKTUALIZACJA [15:10]Dostajemy informacje o opadach gradu w Zgierzu. W połączeniu z silnym wiatrem możliwe są szkody w…

Opublikowany przez Łowcy burz Łódzkie Czwartek, 18 czerwca 2020

Drugim miastem w Polsce, które także mocno ucierpiało w skutek burz był Bytom. Poziom wody, w niektórych miejscach był bardzo wysoki. Zalaniu uległy piwnice i najniższe poziomy budynków.

Skutki burzy w Bytomiu 😑

Opublikowany przez Łowcy Burz Południe – małopolskie i śląskie Czwartek, 18 czerwca 2020

Stany ostrzegawcze na południu kraju

Intensywne opady, które utrzymują ie od kilku dni powodują krótkotrwałe wezbrania rzek. Niestety najbliższe dni zapowiadają się deszczowo na południu. Z uwagą przyglądamy się sytuacji, która może w najbliższych dniach być trudna. W regionach południowych kraju możliwe są lokalne powodzie.

Burze w piątek także gwałtowne

Dzisiejsze burze także będą bardzo gwałtowne. Głównym zagrożeniem ze strony burz będą intensywne opady deszczu powodujące lokalne powodzie i podtopienia. Rano na naszej stronie oraz profilu na FB udostępniliśmy aktualną prognozę burz.

Prognoza burz piątek 19 czerwca

Największa intensywność burz wystąpi od południa, przez centrum po północ kraju. W prognozowanym obszarze istnieje duże prawdopodobieństwo silnych i małe ekstremalnych burz, które mogą przynieść sumy opadów do 40 mm, w ciągu dnia punktowo możliwe bardzo duże sumy opadów do 60 mm. Ponadto możliwe opady gradu do 3 cm, a także silnych porywów wiatru do 80-90 km/h.

W obszarze o niższym zagrożeniu burze przyniosą przede wszystkim ulewy do 20-30 mm, opady małego gradu 1-2 cm i porywy wiatru do 70-80 km/h. Na wschodzie kraju istnieje średnie prawdopodobieństwo wystąpienia silnych burz, które wystąpią późno po południu.

PROGNOZA BURZ

RADARY OPADÓW

MAPA BURZOWA POLSKI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here