Burzowa pogoda i konwekcja na niebie

Koniec kwietnia i pierwsze dni maja minęły pod znakiem ciepłej i przyjemnej aury. Nie brakowało słońca, ale pogodę nieco psuły opady i burze. Do końca tygodnia w pogodzie niewiele się zmieni.

Środa

Bez większych zmian w pogodzie w środę. Na zachodzie przez większą część dnia będzie pochmurno i deszczowo. Z kolei w pozostałych regionach więcej słońca, ale burzowo. Przez cały dzień bez opadów tylko na Pomorzu. Temperatury wyniosą od 12-14°C na zachodzie, przez 17-18°C w centrum, do 19-21°C na wschodzie i południu.

Czwartek

W czwartek również nie odpoczniemy od burz, które wystąpią w drugiej części dnia od centrum i południa po wschód kraju. W pozostałych regionach, czyli na zachodzie i północy bez opadów do końca dnia. Ciepło, do 17-18°C na zachodzie i północnym zachodzie, do 20-22°C w centrum i na południu.

Piątek

Wszystko wskazuje na to, że w piątek odpoczniemy od opadów. Choć niewykluczone, że jeszcze rano może słabo popadać na południowym zachodzie Polski. Ciepło, od 17-18°C na wschodzie, do 21-22°C na zachodzie.

Weekend

W sobotę burze ponownie wrócą do Polski, ale wystąpią tylko w południowo wschodniej ćwiartce kraju. W pozostałej części sucho i słonecznie. Temperatura wzrośnie od 16-17°C na południowym wschodzie, do 21-23°C na zachodzie. W niedzielę burze poza południowym wschodzie wystąpią również w centrum kraju. W pozostałych regionach aura nie zmieni się. Na termometrach również bez zmian, od 17-18°C na południowym wschodzie, przez 19-20°C w centrum, do 22-23°C na północnym zachodzie.