Ciepły i słoneczny kwiecień
Zdjęcie (pixabay.com)

Po tygodniu który przyniósł nam dość ciepłe, ale wietrzne dni, koniec tygodnia minie pod znakiem prawdziwej wiosny. Już jutro zrobi się bardzo ciepło, a w weekend czeka nas apogeum ciepła.

Piątek

Jutro przelotne opady deszczu wystąpią na północnym wschodzie. Nad ranem może pokropić jeszcze na wschodzie, ale tam opady szybko zanikną. Najwięcej słońca na zachodzie, im dalej na wschód i północny wschód tym więcej chmur, jednak z biegiem godzin wszędzie będzie coraz pogodniej. Jedynie na krańcach północno wschodnich może utrzymywać się stratus. Temperatury wysokie – od 11 stopni na północnym wschodzie, do 17-19 na pozostałym obszarze. Na południowym zachodzie termometry mogą osiągnąć i przekroczyć 20 stopni. Wiatr umiarkowany.

Sobota

W sobotę już w całym kraju bez opadów z dużą ilością słońca. Temperatury jeszcze wyższe niż w piątek – od 18-19 stopni na wschodzie i północnym wschodzie, do 20-21°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

Niedziela

W ostatni dzień weekendu na zachodzie nie wykluczamy wystąpienia konwekcji i lokalnych burz. W tych regionach, jak i na północy mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Słońca ponownie nie zabraknie. Będzie od 16-17 stopni na północy, do 20-21 na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany.

Wygląda więc na to, że przed nami najcieplejszy weekend w tym roku. Będzie dużo słońca, a temperatury w wielu miejscach osiągną 20 stopni. Warto będzie wykorzystać ten weekend, bowiem od poniedziałku spodziewamy się ochłodzenia, a w dalszej części przyszłego tygodnia niemal w całym kraju będzie poniżej 10 stopni.