Ostatnie dni lutego oraz pierwszy dzień marca przyniosły ciepłą i przyjemną pogodę. Niestety już jutro czeka nas głębsze załamanie aury, będzie silnie wiać, mogą przejść burze i wystąpią opady śniegu.

Już rano opady deszczu zaczną występować na krańcach zachodnich, a do południa swym zasięgiem obejmą cała północną część kraju. Okresami może padać mocno. Nie wykluczamy, że na Pomorzu Gdańskim opady deszczu chwilowo przejdą w opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu.

Na południu kraju padać będzie przede wszystkim przelotnie, ale intensywnie. Wystąpią także burze, w czasie których spodziewamy się nawalnych opadów deszczu oraz przejściowo opadów gradu, oraz krupy śnieżnej. Bardzo silnie powieje wiatr, w czasie burz porywy mogą dochodzić do 90-100 km/h.

Załamaniu pogody towarzyszyć będą silne porywy wiatru, które wystąpią już rano wraz z opadami deszczu. Najmocniejszych porywów spodziewamy się około godziny 10-13 na zachodzie i południowym zachodzie. Prędkość wiatru może dochodzić do 80 km/h.

Prognoza modelu UM na godzinę 13:00

Słabiej powieje na południu i południowym wschodzie, maksymalnie do 50-60 km/h.

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.