Intensywne opady śniegu

Przed nami załamanie pogody. Ciepła i stabilna aura, która towarzyszyła nam od kilku dni ulegnie zmianie. W czwartek spodziewamy się sporej ilości opadów i silnego wiatru. Popada także śnieg.

Czwartek z dużą ilością deszczu

Opady deszczu i zmianę pogody przyniosą nam fronty atmosferyczne, które wkroczą do Polski z północnego zachodu. Jednocześnie zacznie napływać chłodne powietrze, które na razie zaznaczy się na krańcach północno wschodnich.

Najwcześniej rozpada się na północnym zachodzie, następnie w centrum i na południu. W drugiej części dnia na północnym wschodzie zacznie padać śnieg, a krajobrazy zabielą się. Prognozujemy, że spaść może nawet do 3-4 cm śniegu.

Prognoza pogody na czwartek 21 lutego

Wieczorem i wczesną nocą strefa opadów swoim zasięgiem obejmie cały kraj, a na południu opady mogą przejść w opady deszczu ze śniegiem. Opadom towarzyszyć będą silniejsze podmuchy wiatru, na ogól do 40-50 km/h, a na południu kraju do 60-70 km/h.

Noc z czwartku na piątek mroźna

W drugiej części nocy opady zaczną ustępować miejsca pogodnemu niebu. Oznacza to, że do Polski zacznie napływać arktyczne powietrze, za sprawą wyżu, który rozbuduje się nad Skandynawią. Z tego też powodu opady śniegu będą słabe i krótkotrwałe, gdyż docierające mroźne powietrze będzie suche.

Piątek jeszcze z opadami, ale już z mrozem

Piątkowy poranek przywita nas opadami deszczu na zachodzie oraz deszczu ze śniegiem i samego śniegu częściowo w centrum i na południu kraju. Opady bardzo szybko zaczną zanikać, a dłużej utrzymają się tylko w górach. Mróz wystąpi na wschodzie, na zachodzie z kolei ochłodzi się do 2-3 stopni Celsjusza.

Ochłodzenie będzie krótkie i utrzyma się do niedzieli. W poniedziałek temperatury znów wyraźnie na plusie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here