Po chłodnym i rześkim początku tygodnia doczekaliśmy się w końcu napływu cieplejszych mas powietrza. Już dzisiaj na zachodzie kraju temperatura miejscami wzrośnie ponad 20 stopni Celsjusza, w kolejnych dniach będzie tylko cieplej.

Ostatnie dni nie przyniosły nam przyjemnej aury. Dokuczały opady, silniejszy wiatr, a także przenikliwy chłód. W ciągu dnia temperatura wzrastała niewiele ponad 10°C.

Zmiany w pogodzie rozpoczęły się już wczoraj na zachodzie, gdzie zaczęło napływać wyraźnie cieplejsze powietrze. W Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Szczecinie czy Wrocławiu temperatura wyniosła 18-19°C, a przy granicy z Niemcami 20°C.

W dniu dzisiejszym cieplejsze masy powietrza odczujemy już w całym kraju. Na wschodzie temperatura poszybuje do 17-18°C, a na zachodzie do 22-23°C. Jeszcze cieplej będzie w kolejnych dniach, w niedzielę na zachodzie kraju temperatura wzrośnie nawet do 27-28°C! Wysokim temperaturom towarzyszyć będą burze z ulewami, od piątku zaczną występować na zachodzie Polski, a w następnych dniach w innych regionach kraju.