Dzisiejszej nocy oraz w ciągu jutrzejszego dnia nad Polską zaznaczy się front atmosferyczny, który przyniesie nam intensywne opady śniegu w górach oraz na nizinach.

Najwięcej śniegu spadnie w górach

Najintensywniejsze opady wystąpią w regionach górskich i podgórskich w województwach: opolskim, śląskim i małopolskim. Spodziewamy się przyrostu pokrywy nawet do 25 cm, choć na ogół spadnie do 15 cm świeżego śniegu. Opady zaczną się już dzisiejszej nocy.

Mniej śniegu na nizinach

Na obszarach niżej położonych początkowo spodziewamy się opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem, które stopniowo zaczną przechodzić w opady samego śniegu. W drugiej części nocy deszcz padać będzie w centrum oraz na wschodzie (w tym regionie nie spodziewamy się opadów śniegu), opady nad ranem przejdą w opady samego śniegu. Na drogach będzie bardzo ślisko.

Po południu opady przemieszczą się nad północy wschód kraju oraz zaczną występować również na południu województwa podkarpackiego. Spodziewamy się, że na nizinach (szczególnie w opolski, śląskim i małopolskim) spadnie do 3-5 cm świeżego śniegu, zaś w centrum do 1-2 cm.

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.