Śnieg i las

Dzisiejszej nocy oraz w ciągu jutrzejszego dnia nad Polską zaznaczy się front atmosferyczny, który przyniesie nam intensywne opady śniegu w górach oraz na nizinach.

Najwięcej śniegu spadnie w górach

Najintensywniejsze opady wystąpią w regionach górskich i podgórskich w województwach: opolskim, śląskim i małopolskim. Spodziewamy się przyrostu pokrywy nawet do 25 cm, choć na ogół spadnie do 15 cm świeżego śniegu. Opady zaczną się już dzisiejszej nocy.

Mniej śniegu na nizinach

Na obszarach niżej położonych początkowo spodziewamy się opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem, które stopniowo zaczną przechodzić w opady samego śniegu. W drugiej części nocy deszcz padać będzie w centrum oraz na wschodzie (w tym regionie nie spodziewamy się opadów śniegu), opady nad ranem przejdą w opady samego śniegu. Na drogach będzie bardzo ślisko.

Po południu opady przemieszczą się nad północy wschód kraju oraz zaczną występować również na południu województwa podkarpackiego. Spodziewamy się, że na nizinach (szczególnie w opolski, śląskim i małopolskim) spadnie do 3-5 cm świeżego śniegu, zaś w centrum do 1-2 cm.