Prognoza silnego wiatru nad Polską

Dzisiejsza noc przyniesie nam bardzo groźną aurę. Będzie padać śnieg, który przejdzie w opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a następnie ponownie zacznie sypać śnieg, a to co spadło dotychczas zacznie zamarzać. Dodatkowo spodziewamy się bardzo silnego wiatru.

Sporo opadów, od śniegu po deszcz

Dynamiczną aurę przyniesie nam niż, który obecnie znajduje się nad Niemcami i Danią. Początkowo nad Polską zaznaczą się ciepłe fronty atmosferyczne, a następnie za nimi do naszego kraju wkroczy chłodny front.

Oznacza to początkowe opady śniegu, przechodzące w deszcz i deszcz ze śniegiem i ponownie opady samego śniegu. Na drogach będzie bardzo ślisko. Dodatkowo z powodu wiatru spodziewamy się zawiei i zamieci śnieżnych. Nie wykluczamy również, że miejscami w czasie przemieszczania się frontu nad Polską wystąpią burze.

Dzisiejsza noc bardzo wietrzna!

Spodziewamy się bardzo silnego wiatru. W momencie przechodzenia centrum niżu nad Polską ciśnienie spadnie do 983 hPa. Powstanie duży gradient ciśnienia, a to oznacza porywisty wiatr.

Prognoza silnego wiatru nad Polską

Najmocniej powieje na południowym zachodzie w pierwszej części nocy. Około 1-2 w nocy strefa najsilniejszego wiatru przemieści się nad południową-centralną część Polski. Najpóźniej, bo dopiero rano silny wiatr zaznaczy się na wschodzie.

Pamiętajmy o zabezpieczeniu lekkich rzeczy na balkonach oraz unikania sąsiedztwa starych drzew.