Przymrozki występują jesienią i wczesną wiosną

Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze ze wschodu kontynentu. Przy pogodnym niebie i zwiększonym promieniowaniu ciepła do atmosfery pojawiają się przygruntowe przymrozki. Także na wysokości 2 metrów pojawią się ujemne temperatury.

Napływające chłodne powietrze powoduje znaczne spadki temperatury, którym sprzyja pogodne niebo. Dzisiejszej nocy bardzo zimno zrobiło się na wschodzie Polski. Na Lubelszczyźnie i Podlasiu, a także na Mazowszu na wysokości 2 metrów temperatury spadły do 1-2*C, a w miejscami do -1*C.

Przymrozki wystąpiły w znacznie większej części regionów Polski. Największe wystąpiły tam, gdzie spadki temperatury były największe. Na wschodzie naszego kraju przy gruncie było od -1*C do -4*C. Przymrozki wystąpiły także w centralnych dzielnicach kraju.

W kolejnych dniach do naszego kraju nadal napływać ma powietrze kontynentalne. W ciągu dnia w większości regionów będzie pogodnie i bardzo słonecznie, lecz nocami szczególnie na wschodzie spodziewamy się sporych spadków temperatury.