Ekstremalne śnieżyce przeszły Słowację. Według doniesień miejscowych mediów, w niektórych miastach spadło blisko 40 centymetrów śniegu! Tak gigantyczne opady wystąpiły w ciągu zaledwie kilku godzin. Na drogach doszło do paraliżu.

Dzisiejszy dzień na Słowacji zapisze się jako jeden z najbardziej śnieżnych w historii tego kraju. W wielu regionach spadło od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów śniegu w ciągu zaledwie kilku godzin. Opad był naprawdę wyjątkowy, gdyż z nieba leciały naprawdę bardzo duże płatki śniegu, które wymiernie przyczyniły się do błyskawicznego wzrostu pokrywy śnieżnej. Zachęcamy, aby ocenić to samemu:

Płatki śniegu były bardzo duże!

Najbardziej poszkodowane przez opady okazały się centralne dzielnice Słowacji. Gdzie spadło od 25 cm do nawet 40 cm białego puchu. Śnieg był mokry i ciężki, dlatego błyskawiczne oblepiał co tylko się dało, tworząc naprawdę malownicze krajobrazy. Warunki na drogach są fatalne, ale to nie koniec złych wieści dla kierowców tego kraju.

W ciągu nocy wystąpi kolejna porcja intensywnych opadów. Podobnie najbardziej ucierpi wschód i centrum kraju, gdzie pokrywa śnieżna znów może się zwiększyć o kolejne kilkanaście centymetrów. W ciągu jutrzejszego dnia dodatnie temperatury wystąpią najprawdopodobniej tylko na wschodzie kraju.