Fronty atmosferyczne, które w tym roku bardzo często nawiedzały zachód Europy sprzyjały powstawaniu wysokich fal. Tym razem kolejny front przemieszcza się w okolicach Zatoki Biskajskiej – wespół z wyżem azorskim – przyczynił się do powstania silnych wiatrów w północnej Hiszpanii. Przez to północne wybrzeże bombardowane jest przez gigantyczne fale.

W wyniku olbrzymich fal doszło do poważnych zniszczeń na długości setek kilometrów wybrzeża. Fale podmywają budynki, wdzierają się w głąb lądu i podtapiają obszary mieszkalne i drogi. Front przynosi nad obszarem północnej Hiszpanii obfite opady deszczu, a także liczne burze.

W wielu miejscach fale przekraczają 10 metrów wysokości. Jest to bardzo interesujące zjawisko, pokazujące siłę i ogrom natury. Jednak jeśli chcemy się przyjrzeć jemu bliżej, powinniśmy zachować bezpieczną odległość. Wzburzone morze bywa bardzo zdradliwe i nieobliczalne, ogromne masy wody mogą z łatwością porwać duże i ciężkie obiekty. Poniżej publikujemy najciekawsze filmy opublikowane na popularnym kanale youtube: