Do niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowości Tramin an der Weinstraße w Tyrolu Południowym we Włoszech. Olbrzymie głazy zniszczyły część zabudowań na farmie. Rodzina musiała opuścić swój dom do czasu, aż geolodzy nie zbadają zaistniałej sytuacji oraz nie wykluczają kolejnych zsunięć.

Na zdjęciach możemy zauważyć 3 olbrzymie głazy. To właśnie dwa z nich zdemolowały budynek, w których znajdowały się maszyny rolnicze oraz inne narzędzia, natomiast trzeci głaz zatrzymał się tuż przed domem mieszkalnym na pobliskiej drodze.

Straty materialne wycenione są na setki tysięcy euro, dlatego też rodzina prosi o pomoc finansową poprzez portal społecznościowy jakim jest Facebook.

Rodzina 5-osobowa będzie mogła wrócić do swojego domu dopiero wtedy, gdy geolodzy zabezpieczą szczyt pobliskiego wzgórza, z którego spadać mogą kolejne fragmenty skał.

7 KOMENTARZE

  1. W 1970 r. w Peru takie głazy zmiotły z powierzchni 20-tysięczne miasto Yungay wraz ze wszystkimi mieszkańcami. Lawina spadła z masywu góry Huascaran, zwanej odtąd Grabarzem… Resztki miasta tak wyglądają obecnie: http://youtu.be

Comments are closed.