Mieszkańcy wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych przygotowują się na nadciągnięcie bardzo solidnych opadów śniegu. Meteorolodzy spodziewają się burzy śnieżnej, w czasie której ma spaść ponad 40 centymetrów śniegu.

Intensywne opady śniegu mają zacząć się już dzisiaj i trwać do środy włącznie. W tym czasie meteorolodzy spodziewają gigantycznych utrudnień na drogach, porywistego wiatru dochodzącego w porywach do 130 km/h. Najmocniej ma wiać tuż przy samym wybrzeżu.

juno śnieżyce
Prawdopodobieństwo wystąpienia pokrywy śnieżnej przekraczającej 40 centymetrów. Grafika www.wpc.ncep.noaa.gov

Mieszkańców Nowego Jorku przestrzega burmistrz, który radzi, aby w czasie wichur i śnieżyc nie wychodzili z domu. Spodziewa się również wystąpienia największej śnieżycy w historii tego miasta.

Jak obrazuje nam to powyższa grafika istnieje prawdopodobieństwo, blisko 65-70%, że na ulice Nowego Jorku w ciągu kilkudziesięciu godzin spadnie ponad 40 centymetrów śniegu. Tak jak wspominaliśmy w czasie występowania opadów ma potężnie wiać. Dodatkowo w najbardziej śnieżnych regionach, przede wszystkim okolicach Bostonu może spaść grubo ponad 60-70 cm śniegu, a zaspy mogą przekraczać 2 metry!

Front atmosferyczny, który nazwano Juno przemieszczać się będzie wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych w kierunku północny i północno wschodnim. Oznacza to, że za frontem napływać będzie zimne powietrze, a nocą temperatura spadnie poniżej -10°C.

Sytuacje na bieżąco można śledzić poprzez kamerę internetową, oto link.