Tajfun Hagupit przyniósł ulewy i silny wiatr na Filipinach
Zdjęcie podglądowe youtube.com

Sezon na huragany tropikalne w Europie rozpoczęty. Huragan Lorenzo, który aktualnie znajduje się nad Azorami, zaczyna kierować się nad Wyspy Brytyjskie. 

Wiatr do 260 km/h

Huragan Lorenzo utworzył się na wschodzie Atlantyku. Jego średnica osiągnęła 800 km, zaś w niedzielę odnotowano największe porywy wiatru – 260 km/h.

Lorenzo pustoszy Azory

Po uderzeniu w wybrzeże, wiatr zdecydowanie osłabł. Mimo to, huragan Lorenzo okazał się niszczycielski na Azorach. Siła wiatru dochodzi tam do 160 km/h. Ewakuowano kilkaset osób z wysp Faial, Flores i Sao Jorge. Niestety, doszło do uszkodzenia i zalania wielu budynków.

Silny wiatr powalił wiele drzew, które spowodowały, że drogi stały się nieprzejezdne. Wiele wysp zostało na wiele godzin odcięte od prądu.

Huragan zmierza nad Wyspy Brytyjskie

W czwartek późnym popołudniem Lorenzo dotrze do Irlandii. Wydano ostrzeżenia dla kilku hrabstw na zachodzie wybrzeża. Huragan da się we znaki nie tylko w Irlandii, ale również w Wielkiej Brytanii. Co prawda, jego siła zdecydowanie będzie mniejsza, jednak wiatr może dochodzić do 100-110 km/h, a silne opady deszczu będą tworzyły lokalne podtopienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here