Jak dodać artykuł?

Dodawanie artykułu pogodowego nie jest trudne. Aby dodać artykuł należy najpierw założyć konto – aby założyć konto kliknij tutaj.

Po wpisaniu nazwy użytkownika oraz maila należy kliknąć „zarejestruj się”. Następnie na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca, w której znajdować się będzie link, przy pomocy którego będzie można wygenerować hasło. Następnie należy kliknąć zapisz hasło (hasło należy skopiować i zapisać w bezpiecznym miejscu lub w przeglądarce) i kliknąć zapisz hasło.

Następnie przy pomocy loginu lub adresu email można zalogować się na konto. Aby dodać wpis należy kliknąć w panelu bocznym „wpisy” lub w panelu górnym „+dodaj” (pojawi się opcja „dodaj wpis”). Dodawanie artykułu oraz opis formularza edycji zostało wyjaśnione w krótkim 5 minutowym filmie:

Dodatkowe informacje odnośnie edytora zawarte są w kolejnym firmie, który również zalecamy obejrzeć:

Pamiętajmy, aby wybrać odpowiednią kategorię wpisu z kategorii głównej Blogi.

Zdjęcia w artykule

Obrazek wyróżniający to miniatura wpisu, która będzie widoczna na stronie głównej serwisu i blokach z artykułami (rozdzielczość miniatury musi być większa niż 1000×750 px). Nie należy przesyłać zdjęć większych niż 150 kb. Aby zmniejszyć wagę zdjęcia należy zmniejszyć jego rozmiar oraz użyć skompresować zdjęcie. Zdjęcia można skompresować pod adresem: compressnow.com lub (zmiana rozmiaru i kompresja inne opcje) zmniejszacz.pl.

Przy dodawaniu zdjęć do artykułu można skorzystać jeszcze z innej opcji. Nad edytorem znajduje się przycisk „dodaj medium”. Należy w niego kliknąć, wówczas pojawią się pola:

dodaj mediunm

Nas interesuje pole „dodaj adres url”. Po kliknięciu otrzymamy widok:

adres

W zaznaczonym miejscu należy dodać adres zdjęcia. Adres zdjęcia uzyskamy dzięki przesłaniu zdjęcia na serwery zdjęciowe typu wstaw.org i innych. Zachęcamy do korzystania z tej formy wstawiania zdjęć do artykułu.

Filmy z youtube

Aby wstawić film z serwisu youtube.com należy wkleić link filmu w polu edytora.

Ostatnie informacje

Wszelkie artykuły przed publikacją muszą być zaakceptowane przez administratorów serwisu.

Rejestracja na stronie i publikacja artykułów jest jednoznaczna z akceptacją postanowień regulaminu.