Pochmurno z przejaśnieniami i słońcem

Do weekendu dzielą nas już tylko godziny. Jak zawsze zastanawiamy się, czy pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Od razu odpowiadamy – tak, ale trzeba będzie się liczyć z przelotnymi opadami oraz burzami.

Sobota – będzie całkiem przyjemnie

Temperatury niezbyt wysokie, w porównaniu do tych sprzed 2 tygodni. Będzie od 24-25*C na wschodzie, południu i południowym wschodzie, przez 23-24*C w centrum do około 20-22*C na zachodzie i północnym zachodzie. W całym kraju musimy liczyć się z możliwością wystąpienia przelotnych opadów oraz słabych lub umiarkowanych burz. Ze słońcem będzie ciężko, gdyż niebo przykrywać będzie sporo chmur.

Niedziela – więcej deszczu i chłodniej

W niedzielę ochłodzi się, nie będzie cieplej niż 23*C, na ogół na termometrach zobaczymy 19-22*C. Do tego będzie sporo chmur, szczególnie na wschodzie kraju, lecz od zachodu postępować będą przejaśnienia. Czy popada? Oczywiście, że tak! Opady mogą wystąpić w całym kraju, od burz po opady przelotne. Natomiast na wschodzie musimy się liczyć z pochmurnym niebem i ciągłymi opadami przez zdecydowaną większą część dnia.