Pogodnie i słonecznie, złota jesień

Tylko na południu kraju pogoda sprzyjać będzie odwiedzinom grobów bliskich. W pozostałych regionach spodziewamy się chłodu, deszczu oraz silniejszego wiatru.

Przez większą część dnia najlepsza pogoda panować będzie na krańcach południowych, gdzie temperatura wzrośnie od 6-7°C w województwie podkarpackim, do 14-15°C w województwie dolnośląskim. Miejscami też wyjrzy słońce.

1 listopada front podzieli nasz kraj na ciepły zachód i chłodny wschód
1 listopada front podzieli nasz kraj na ciepły zachód i chłodny wschód. Grafika meteo.pl

Gorsza aura zapanuje w pozostałych regionach, na co wpływ będzie mieć aktywny front atmosferyczny z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, związany z niżem znad Skandynawii. Na początku padać zacznie na północnym zachodzie kraju, a następnie w centrum oraz na wschodzie. Na północnym wschodzie wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Warunki na drogach, z racji opadów będą bardzo trudne. Dodatkowo pojawią silniejsze porywy wiatru, wiejącego z kierunków południowych.

Niż i związane z nim fronty atmosferyczne wpływać będą na pogodę także w środę oraz w czwartek, sprawdzając coraz chłodniejsze masy powietrza oraz przynosząc opady i silniejszy wiatr.