Opady deszczu na początku marca

Niestety Boże Narodzenie w 2016 roku jak nauczyła nas tradycja w latach poprzednich nie będzie białe. Spodziewamy się częstych opadów mieszanych, gołoledzi oraz silnego wiatru. Będzie za to ciepło, szczególnie w poniedziałek, czyli w drugi dzień świąt.

Pogoda w Wigilię

Prognoza pogody na święta

W Wigilię w całym kraju spodziewamy się opadów, na zachodzie będzie to deszcz, w centrum oraz na wschodzie deszcz ze śniegiem przechodzący w deszcz. Opadów śniegu spodziewamy się w województwach południowo wschodnich (lubelskim, podkarpackim oraz częściowo świętokrzyskim), opady powinny pojawić się wczesną nocą. W tej części kraju istnieje spora szansa na przynajmniej białą Wigilię. Dodatkowo w całym kraju możliwe silniejsze podmuchy południowo zachodniego wiatru, dochodzącego na ogół do 40 km/h. Ostrzegamy również przed możliwością wystąpienia gołoledzi na wschodzie oraz południowym wschodzie Polski!

Pogoda w Boże Narodzenie

Prognoza pogody na święta

Noc Bożego Narodzenia będzie raczej niespokojna. Do zachodniej części kraju wkroczy kolejny front z opadami deszczu oraz silniejszym wiatrem. Do rana strefa dotrze nad wschód Polski i tu ponownie spodziewamy się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu (wyłącznie krańce południowo wschodnie). Uwaga, gdyż w tej części kraju znów może wystąpić niebezpieczna gołoledź. Pamiętajmy, aby uważać na drogach. W ciągu dnia deszczowej aury spodziewamy się na zachodzie, z kolei na wschodzie chmury na przemian ze słońcem. Do Polski zacznie docierać cieplejsze powietrze, które odczują mieszkańcy zachodniej części kraju. Tu też mocniej powieje wiatr, do 50 km/h.

Pogoda w Świętego Szczepana

Prognoza pogody na święta

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zapamiętamy przede wszystkim po wietrznej i ciepłej aurze. Na zachodzie temperatura może wzrosnąć do 12 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na wschodzie i tu przez większą część dnia będzie pochmurno oraz deszczowo. Nie wykluczamy, że miejscami w centrum oraz na północy Polski mogą przejść burze. Niestety będzie wietrznie, z racji przemieszczającego się nad Skandynawią głębokiego niżu, w centrum którego ciśnienie spadnie do zaledwie 960 hPa. W ciągu dnia powieje do 50-60 km/h z kierunków zachodnich. Jednak najmocniej powieje wieczorem oraz w nocy z 26 na 27 grudnia oraz 27 grudnia. Nad morzem spodziewamy się porywów do 90-100 km/h, w północnej części kraju do 70-80 km/h, a na południu do 60-70 km/h.