Jesienna aura, opady deszczu ze śniegiem

Już jutro żegnamy rok 2015, który w ostatnich dniach grudnia w końcu zdecydował się przynieść nam pogodę zimową. Jakiej pogody spodziewać się ostatniego dnia roku oraz pierwszego dnia 2016 roku?

W ostatni dzień w roku na pogodę w Polsce wpływać będzie układ wysokiego ciśnienia znad Łotwy i Estonii. Sprowadzać będzie zimne, ale suche powietrze arktyczne. Lekkiego zachmurzenia spodziewamy się tylko na zachodzie kraju, zaś w pozostałych regionach powinno być bardzo słonecznie i bezchmurnie. Najniższych temperatur spodziewamy się na wschodzie, gdzie termometry pokażą około -3/-4°C, w centrum temperatury wyniosą około -1/-2°C, a na zachodzie do 1-2°C, a na krańcach zachodnich do 3°C.

Noc sylwestrowa przyniesie dużo niższe temperatury. Na wschodzie kraju, przy bezchmurnym niebie temperatury szybko polecą w dół, a mróz może wynieść do -10°C, a na północnym wschodzie do -13°C. Na zachodzie, gdzie nasuną się chmury frontowe mrozu być nie powinno, a do tego wystąpią opady mżawki oraz deszczu. Uwaga, ponieważ lokalnie opady mogą zamarzać!

Jaką pogodę przyniesie 1 stycznia 2016?

W Nowy Rok pogoda podzieli nasz kraj. Na słoneczny, pogodny, ale mroźny wschód i pochmurny zachód. Na wschodzie słońca będzie sporo, a chmury tylko chwilowo będą zasłaniać słońce. Będzie zimno, gdyż mróz może wynieść do -4/-5°C im dalej na zachód tym będzie cieplej. Na krańcach zachodnich temperatura wzrośnie do 2-3°C, a do tego będzie padać deszcz, deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg. Front powoli będzie wędrować na wschód, a opady będą przechodzić z deszczu w śnieg. Miejscami, gdzie będzie padać sam deszcz opady mogą zamarzać.

Wszystkim naszym czytelnikom życzymy szampańskiej zabawy oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!