Złota polska jesień

Synoptycy amerykańskiego serwisu AccuWeather wydali kolejną, długoterminową prognozę pogody. Jak według nich będzie wyglądała jesień w Polsce i Europie? Tego dowiecie się w tym artykule.

Prognoza dla Polski, Niemiec oraz Francji

Lato w Polsce, Francji oraz w Niemczech zapowiada się ciepło i niestety z długimi okresami bez deszczu. Temperatury w Polsce, w całym sezonie będą przekraczać wieloletnią średnią, a we wrześniu należy spodziewać się temperatur powyżej 20, a niekiedy dobijających do 30 stopni. Wraz z upływem dni zacznie robić się chłodniej, jednakże słoneczna aura będzie sprzyjać aktywności fizycznej na dworze. Jedynie nad wschodnią częścią Polski mogą pojawić się okresy z chłodną aurą.

Wyspy Brytyjskie

Mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa oraz Irlandii, według synoptyków AccuWeather, nie będą mieli tyle szczęścia co Polacy. Jesień zapowiada się deszczowo, chłodno oraz wietrznie. Atlantyckie niże brzydką aurę zafundują również mieszkańcom północnej Francji, Holandii, Niemiec oraz Danii. Synoptycy AccuWeather nie wykluczają również uderzenia jednej lub dwóch ex-burz tropikalnych, które utworzą się nad Atlantykiem – największe ryzyko takich układów będzie miało miejsce we wrześniu i październików. Prognozowana jesień może okazać się bardziej wietrzna niż zazwyczaj lecz niewykluczone jest pojawienie się okresów suchej i słonecznej aury.

Półwysep Iberyjski

Mieszkańcy Hiszpanii i Portugalii będą musieli przygotować się na długotrwałe wzrosty temperatur. Niestety, upalna oraz sucha aura spowoduje zwiększenie ryzyka pożarowego po i tak, bardzo upalnym lecie. W październiku nad półwysep Iberyjskie nadciągną systemy burzowe znad Atlantyku. Przy tak wysuszonej ziemi intensywne opady deszczu mogą powodować powodzie błyskawiczne.

Włochy, Bałkany oraz południowa Europa

W tych regionach Europy spodziewana jest z kolei burzowa aura. Burze te, w większości, będą organizować się w wolno poruszające się układy, które zwiększą ryzyko gwałtownych powodzi błyskawicznych, osuwisk oraz lawin błotnych. Wraz z kolejnymi miesiącami liczba dni z groźną aurą będzie się systematycznie zmniejszać. Wilgotna aura nad Bałkanami spowoduje, że temperatury powietrza mogą być nieco poniżej normy, a pod koniec jesieni przy spodziewanym napływie zimnego powietrza, na wyższych wysokością spodziewane są opady śniegu.

Europa Wschodnia

Mieszkańcy Europy Wschodniej powinni przygotować się na chłodniejszą na aurę. Początkowo będzie ona dość łagodna, podczas gdy od października do końca jesieni należy spodziewać się okresów z większym spadkami temperatur. Śnieg pojawi się już pod koniec października a w listopadzie będzie padać w miarę regularnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here