Piękne i urzekające zakończenie kilkuletniej suszy w Kalifornii. Po bardzo śnieżnej i mokrej zimie w Kalifornii doszło do ciekawego zjawiska przyrodniczego w parku stanowym Anza-Borrego. Zazwyczaj wysuszona na wiór pustynia pokryła się kolorowym dywanem kwiatów.

Kwitnienie pustyni statystycznie zdarza się raz na dekadę, a warunek jest jeden, zima musi być mokra oraz śnieżna, aby w glebie była wystarczająca ilość wilgoci. Ostatnie lata w stanie Kalifornii były ekstremalnie suche, powodując bardzo głęboką i dotkliwą susze. Nie było zatem szans na podziwianie tego przyjemnego dla oka zjawiska.

Pustynia zaczęła pokrywać się kwiatami około tydzień temu, są to jednak odmiany, które kwitną dosyć krótko, dlatego osoby chcące podziwiać to zjawisko powinny się pospieszyć. Nie dziwi zatem fakt, że park przeżywa w ostatnich dniach spore oblężenie.

Kwitnienie pustyni jest wynikiem systematycznych i obfitych opadów deszczu, które przez ostatnie kilka miesięcy przechodziły nad stanem Kalifornia. Jeszcze trzy miesiące temu mieszkaniom dokuczała dotkliwa susza, największa od wielu lat.