Piękne i urzekające zakończenie kilkuletniej suszy w Kalifornii. Po bardzo śnieżnej i mokrej zimie w Kalifornii doszło do ciekawego zjawiska przyrodniczego w parku stanowym Anza-Borrego. Zazwyczaj wysuszona na wiór pustynia pokryła się kolorowym dywanem kwiatów.

Kwitnienie pustyni statystycznie zdarza się raz na dekadę, a warunek jest jeden, zima musi być mokra oraz śnieżna, aby w glebie była wystarczająca ilość wilgoci. Ostatnie lata w stanie Kalifornii były ekstremalnie suche, powodując bardzo głęboką i dotkliwą susze. Nie było zatem szans na podziwianie tego przyjemnego dla oka zjawiska.

Źródło zdjęcia: http://laist.com/2017/03/13/superbloom_1.php#photo-1

Pustynia zaczęła pokrywać się kwiatami około tydzień temu, są to jednak odmiany, które kwitną dosyć krótko, dlatego osoby chcące podziwiać to zjawisko powinny się pospieszyć. Nie dziwi zatem fakt, że park przeżywa w ostatnich dniach sporo oblężenie.

Więcej zdjęć na: http://laist.com/2017/03/13/superbloom_1.php#photo-1

Kwitnienie pustyni jest wynikiem systematycznych i obfitych opadów deszczu, które przez ostatnie kilka miesięcy przechodziły nad stanem Kalifornia. Jeszcze trzy miesiące temu mieszkaniom dokuczała dotkliwa susza, największa od wielu lat.

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.