Tak jak przyzwyczaiły nas ostatnie dni, tak i dzisiaj rano w wielu miejscach Polski pojawiły się przymrozki. Podobnie najzimniej było na Lubelszczyźnie, oraz nieco niespodziewanie na Mazowszu, Kujawach i Ziemi Łódzkiej.

We wszystkich wymienionych regionach temperatura przy gruncie na ogół spadła od -2*C do -4*C. Przymrozki pojawiły się również w północnej części województwa małopolskiego oraz podkarpackiego. Poza tym szron przy gruncie wystąpił również w województwach centralnych oraz kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodnio-pomorskim. Co ciekawe na Kujawach temperatura przy gruncie także spadła do -4*C.

W ciągu dnia temperatura szybko wzrośnie i będzie przyjemnie ciepło. Tak jak wspominaliśmy w ostatnich prognozach także musimy liczyć się z możliwością wystąpienia stratusu, który od rana zalega miejscami na zachodzie, południu i północnym wschodzie Polski.

Dodatkowo w województwie podlaskim pojawiły się opady deszczu, które po południu wystąpią także w warmińsko-mazurskim. Słabych opadów nie wykluczamy również na Podkarpaciu.

Źródło zdjęcia jancio.flog.pl