Kolejna porcja deszczu nadciągnęła nad wysuszoną na wiór Kalifornię. Mieszkańcy z utęsknieniem oczekiwali deszczu, a tego spadnie całkiem sporo, miejscami nawet do 100 litrów. Załagodzi to na pewno suszę, lecz do poprawy sytuacji wciąż bardzo daleka droga.

Opady deszczu mają występować przez cały wtorek, a także sporą część środy, lecz tego dnia ma padać przelotnie. Mieszkańcy oraz władze stanu z utęsknieniem czekali na deszcz, który ostatnio w większych ilościach padał w lutym tego roku. Opady, które występowały międzyczasie były raczej skromne i symboliczne.

Tym razem deszczu spadnie sporo, przez dwa dni sumy opadów wyniosą od 25 mm do 100 mm. Władze stanu oraz służby meteorologiczne ostrzegają przez możliwymi powodziami błyskawicznymi oraz lawinami błotnymi.

W ostatnich dniach opady deszczu przechodziły nad północnymi regionami stanu, gdzie również doszło do osuwisk ziemi. Część autostrady wzdłuż wybrzeża została zamknięta, ponieważ co chwilę dochodziło do osunięć.

To nie koniec dobrych wieści dla tego regionu świata, ponieważ pod koniec tygodnia od oceanu przywędruje kolejna strefa z opadami deszczu.