Kolejny raz w tym roku ulewne deszcze przechodzą nad południowo wschodnimi prowincjami Chin. Obecnie trwa pora monsunowa, a także sezon tajfunów na Pacyfiku, w związku z tym nad regionem bardzo często dochodzi do ulewnych opadów.

Nad regionem przeszły ulewy z prawdziwego zdarzenia, przyczyniło się to do wywołania kolejnej w tym roku powodzi. Dotychczas potwierdzono śmierć 9 osób, 11 kolejnych pozostaje zaginionych.

Najbardziej ucierpiało hrabstwo Xishui w prowincji Guizhou, gdzie potwierdzono śmierć wspomnianych 9 osób. Ulewy utrzymywały się od niedzieli do godzin wieczornych w poniedziałek. Władze ze względów bezpieczeństwa zmuszone zostały do ewakuacji ponad 3 tysięcy osób z zalanych terenów.

25 domostw zostało kompletnie zniszczonych, kolejnych 42 nie nadaje się już do zamieszkania. Straty oceniono wstępnie na niemal 31 milionów dolarów.

Ponadto w hrabstwie Xishui 9 osób pozostaje zaginionych, trwa akcja ratunkowa. W dystrykcie Nanchuan 2 robotników drogowych zostało porwanych przez wodę, ich los pozostaje nieznany. W wymienionym dystrykcie dodatkowo przez wodę zniszczonych zostało 32 budynki mieszkalne, a 360 osób zostało przesiedlonych.

Wszystkiemu winne są obfite opady deszczu, w ciągu niespełna 3 dni potrafiło spać 305 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, co dla miejscowości Sanquan w dystrykcie Nanchuan okazało się ilością rekordową od początku prowadzenia pomiarów meteorologicznych.

Przypominamy, że wspomniane regiony zostały już parę razy doświadczone przez intensywne opady deszczu oraz trzęsienie ziemi, które kosztowało życie ponad 600 osób. W kolejnych dniach także mogą przechodzić intensywne opady.

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.