Nie minęły trzy tygodnie i kolejne bardzo silne trzęsienie ziemi nawiedziło Nepal. Tym razem siła trzęsienia wyniosła 7,3 w skali Richtera, są doniesienia o ofiarach śmiertelnych i rannych.

Kolejny raz w odstępie niespełna trzech tygodni bardzo silnie zatrzęsła się ziemia w Nepalu. Wszystko wskazuje, że siła trzęsienia wyniosła 7,3 magnitudy, co potwierdzają źródła amerykańskie (USGS) i europejskie (EMSC). Natomiast chińskie ośrodki badawcze (CENC) podają, że trzęsienie miało siłę 7,5 magnitudy.

Trzęsienie ziemi kolejny raz wystąpiło w regionie, który jest bardzo gęsto zamieszkany. W promieniu 100 kilometrów od epicentrum trzęsienia zamieszkuje ponad 5 milionów ludzi. Doszło do paniki i totalnego chaosu, ludzie w popłochu uciekali ze swoich domów na ulice.

https://www.youtube.com/watch?v=Dibr_Leb1_I

Bardzo szybko pojawiły się informacje o osobach rannych i ofiarach śmiertelnych. Do godziny 14 w środę potwierdzono śmierć 121 osób, ponad tysiąc zostało rannych.

Przypominamy, że 25 kwietnia doszło do tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi, które kosztowało życie ponad 8 tysięcy osób, a blisko 20 tysięcy zostało rannych. W całym kraju zniszczonych zostało setki tysięcy budynków.