Kometa ISON C/2012 S1 od środy zeszłego tygodnia, staje się coraz jaśniejsza dla nas, według danych pojaśniała już kilkukrotnie a będzie jeszcze jaśniejsza. Od piątku można ją oglądać gołym okiem!

Kometa znajduje się coraz bliżej słońca, jeżeli przetrwa spotkanie z naszą największą gwiazdą, będziemy mogli ją oglądać jeszcze przez kilka tygodni, nie wykluczone, że widoczna będzie nawet w dzień.

Ci, którzy pragną zobaczyć kometę ISON już teraz, informujemy, że największe szanse jej zobaczenia będziemy mieli od około 4 w nocy do wschodu Słońca.

26 listopada – to będzie dzień w którym ISON znajdzie się najbliżej Słońca. Od naszej największej gwiazdy będzie ją dzielić zaledwie 1,2mln km.

3 KOMENTARZE

  1. No właśnie widzę że tylko ja interesuję się astronomią,próbuję coś czasem wpisać o astronomii ale prawie nikt nie załapuje,szkoda to piękna pasja.Dzisiaj obudziłam się o 3-iej godz.,patrzę w okno ,Księżyc świeci tzn,że nie ma chmur,wstaję i poszłam patrzeć na Leonidy.wprawdzie Księżyc mocno przeszkadzał ale 7 widziałam,czekałam na kometę,już tylko ,tylko a widziałabym i chmury raptownie przykryły ta część nieba.Na razie pech.

    • Hej:) nie jesteś sama która interesuje się astronomią. Ta część nauki jest bardzo ciekawa. Osobiście czekam na ISON’a, ale niestety pełnia księżyca utrudnia obserwację. Pozdrawiam 🙂

  2. Kometa ISON praktycznie już nie do zobaczenia.Po pierwsze Księżyc przeszkadza bardzo,po drugie coraz bliżej Słońca czyli tylko,tylko nad horyzontem,ale próbować można lornetką lub teleskopem.

Comments are closed.