Przymrozki występują jesienią i wczesną wiosną

Wtorek i środa minęły pod znakiem frontu atmosferycznego i opadów deszczu. Nie inaczej będzie w czwartek, gdy przez cały dzień będzie pochmurno i do tego deszczowo. Dodatkowo z północy i północnego wschodu do Polski napływa zimne, arktyczne powietrze.

Czwartek rozpoczął się ponuro w całym kraju. W części północno zachodniej aurę zdominowały gęste mgły ograniczające widoczność do 100 metrów. Gdzieniegdzie w centrum i na północnym wschodzie pojawiły się przejaśnienia. Na południowym wschodzie od rana pada i taka pogoda utrzyma się tam przez pozostałą część dnia.

W górach od wczoraj padał śnieg. W wyższych partiach gór spadło aż 20 centymetrów białego puchu. Opady pojawiły się także na Podhalu.

Będzie zimno – od 1-3*C na wschodzie, przez 4-7*C w centrum, 7-8*C na południu, do 9-10*C na zachodzie. Do kraju napływa suche arktyczne powietrze, które od północnego wschodu kraju przynosić będzie rozpogodzenia i bezchmurne niebo. Oznaczać to będzie bardzo duże spadki temperatur w nocy. Na wschodzie i w centrum będzie od -1*C do nawet -6*C na północnym wschodzie. Natomiast na zachodzie pojawią się przymrozki. W kolejnych nocach mróz pojawi się także na zachodzie kraju.

Początek przyszłego tygodnia przyniesie nieznaczne ocieplenie, na ogół na termometrach zobaczymy od 6-8*C na wschodzie do 11-13*C na zachodzie. Nocami pojawiać się będą przymrozki, a na wschodzie i w centrum mróz.