Poniedziałek jest ostatnim dniem względnie dobrej pogody. Najpóźniej deszczowe chmury dotrą na wschód kraju, gdzie do południa nie powinno padać. Od jutra zdecydowane pogorszenie aury, zrobi się chłodniej i będzie sporo opadów.

W dniu dzisiejszym przez Polskę wędrują kolejne fronty atmosferyczne, związane z niżami znad północy Europy. Miejscami opady deszczu są intensywne. Obecną sytuację nad krajem obrazuje radar opadów:

Grafika: misi.ayz.pl/pogodynka/
Grafika: misi.ayz.pl/pogodynka/

Najintensywniejsze opady notujemy na południu kraju, gdzie w ostatnich dniach także mocno podało. Słabsze opady występują na zachodzie oraz miejscami w centrum. Pierwsze chmury deszczowe pojawiają się również na południowym wschodzie.

Wspominaliśmy o względnie dobrej pogodzie, gdyż jeszcze rano w wielu miejscach kraju było całkiem przyjemnie. Niestety dobra pogoda została już tylko na północnym wschodzie i wschodzie Polski, gdzie notujemy od 8°C do 10°C i to przy licznych przejaśnieniach. Nad północny zachód już zaczęło docierać chłodniejsze powietrze, a termometry pokazują około 5-6°C.

W kolejnych dniach chłodno, z opadami deszczu, śniegu, krupy śnieżnej i gradu. Do tego istnieją spore szanse na przejście burz. Będzie wietrznie, dlatego uważajmy na swoje zdrowie.