Pochmurna i jesienna aura zdarza się także zimą

Poniedziałek jest ostatnim dniem względnie dobrej pogody. Najpóźniej deszczowe chmury dotrą na wschód kraju, gdzie do południa nie powinno padać. Od jutra zdecydowane pogorszenie aury, zrobi się chłodniej i będzie sporo opadów.

W dniu dzisiejszym przez Polskę wędrują kolejne fronty atmosferyczne, związane z niżami znad północy Europy. Miejscami opady deszczu są intensywne. Obecną sytuację nad krajem obrazuje radar opadów:

Grafika: misi.ayz.pl/pogodynka/
Grafika: misi.ayz.pl/pogodynka/

Najintensywniejsze opady notujemy na południu kraju, gdzie w ostatnich dniach także mocno podało. Słabsze opady występują na zachodzie oraz miejscami w centrum. Pierwsze chmury deszczowe pojawiają się również na południowym wschodzie.

Wspominaliśmy o względnie dobrej pogodzie, gdyż jeszcze rano w wielu miejscach kraju było całkiem przyjemnie. Niestety dobra pogoda została już tylko na północnym wschodzie i wschodzie Polski, gdzie notujemy od 8°C do 10°C i to przy licznych przejaśnieniach. Nad północny zachód już zaczęło docierać chłodniejsze powietrze, a termometry pokazują około 5-6°C.

W kolejnych dniach chłodno, z opadami deszczu, śniegu, krupy śnieżnej i gradu. Do tego istnieją spore szanse na przejście burz. Będzie wietrznie, dlatego uważajmy na swoje zdrowie.