Powoli nad Niemcami uaktywnia się front atmosferyczny, który wieczorem i w nocy przyniesie dość silne zjawiska burzowe w całej zachodniej części kraju. Obecnie wszystko wskazuje, że głównym zagrożeniem ze strony burz będzie bardzo silny wiatr oraz ulewne opady deszczu.

Już teraz w Niemczech dochodzi do intensywnego rozwoju burz, gwałtownie rośnie liczba doziemnych wyładowań atmosferycznych. Około godziny 18 burze powinny zacząć docierać do zachodnich krańców naszego kraju. Wszystko wskazuje na to, że burze natrafią na sprzyjające warunki atmosferyczne, musimy zatem spodziewać się silny zjawisk.

Poniżej prezentujemy prognozowany zasięg oraz siłę burz:

mapka zjawisk pogodowych

Najgroźniejsze zjawiska przewidujemy przede wszystkim w województwach zachodnich, gdzie przynajmniej przez kilka godzin występować będą warunki sprzyjające burzom. To tam występują największe szanse na pojawienie się bardzo silnych porywów wiatru dochodzącego do 90-100 km/h, a także opadów gradu do 2 cm.  Burzom towarzyszyć będą ulewne opady deszczu, w krótkim czasie może spaść nawet do 20 mm deszczu na metr kwadratowy ziemi.