Zachód jesiennego słońca

Kontynentalne powietrze, które niesie ze sobą bezchmurne niebo sprzyja szybkim spadkom temperatury. W ciągu dnia notujemy blisko 16-18*C, zaś w nocy temperatura spada poniżej 0*C. Oznacza to, że dzienna amplituda temperatur wynosi blisko 20*C.

Ponownie bardzo zimno zrobiło się na wschodzie Polski, przede wszystkim na Lubelszczyźnie, Podlasiu, oraz lokalnie na Mazowszu, gdzie pojawił się mróz od -1*C do -2*C. Przy gruncie było jeszcze zimniej, o czym świadczą przesłane przez naszych czytelników zdjęcia.

Tym razem przymrozki pojawiły się niemal w całym kraju, za wyjątkiem wybrzeża, krańców zachodnich, południowo-zachodnich i południowych. W ostatnich regionach wciąż zalegało zachmurzenie, które ograniczyło obniżanie się temperatury.

Na ogół przymrozki wyniosły od wartości delikatnie poniżej 0*C do -1*C. Najzimniej przy gruncie było na wschodzie Polski, gdzie mróz pojawił się także na wysokości 2 metrów. Tam przy gruncie było od -2*C do -5*C. A jak będzie w kolejnych dniach? Na to pytanie odpowiemy w prognozie tygodniowej, którą opublikujemy po godzinie 15, zapraszamy!