Podobnie jak rok temu solidne mrozy w okolicach Wielkich Jezior Amerykańskich przyczyniły się do zmrożenia tego sławnego wodospadu. Na pewno nie możemy powiedzieć, że wodospad został zamrożony w całości, ponieważ woda nadal swobodnie płynie.

Sporego rozgłosu sprawie nadały przede wszystkim amerykańskie media – weather.com czy NBC News pisały, że wodospad Niagara zamarzł w całości. W historii wodospadu taka sytuacja zdarzyła się tylko raz i miała miejsce 1848 roku, gdy Niagara zamarzł całkowicie, a w jego pobliżu panowała błoga cisza, nie zmącona szumem wody.

Również rok temu media wspominały o zamarznięciu wodospadu i na pewno miało to miejsce na znacznie większą skalę niż obecnie. Także nasz serwis pokusił się o odnotowaniu faktu częściowego zamarznięcia Niagary. A jak w tym roku wygląda wodospad?

https://www.youtube.com/watch?v=tYTzAaLWGYk

Na nagraniu powyżej widzimy jak malownicze lodowe struktury potrafi stworzyć mróz. Zima w Ameryce Północnej ponownie okazuje się zimna, jak powinna być. W przypadku Europy kolejny rok z rzędu mieliśmy do czynienia z łagodną zimą i to bez fali mrozów.