Podobnie jak rok temu solidne mrozy w okolicach Wielkich Jezior Amerykańskich przyczyniły się do zmrożenia tego sławnego wodospadu. Na pewno nie możemy powiedzieć, że wodospad został zamrożony w całości, ponieważ woda nadal swobodnie płynie.

Sporego rozgłosu sprawie nadały przede wszystkim amerykańskie media – weather.com czy NBC News pisały, że wodospad Niagara zamarzł w całości. W historii wodospadu taka sytuacja zdarzyła się tylko raz i miała miejsce 1848 roku, gdy Niagara zamarzł całkowicie, a w jego pobliżu panowała błoga cisza, nie zmącona szumem wody.

Również rok temu media wspominały o zamarznięciu wodospadu i na pewno miało to miejsce na znacznie większą skalę niż obecnie. Także nasz serwis pokusił się o odnotowaniu faktu częściowego zamarznięcia Niagary. A jak w tym roku wygląda wodospad?

https://www.youtube.com/watch?v=tYTzAaLWGYk

Na nagraniu powyżej widzimy jak malownicze lodowe struktury potrafi stworzyć mróz. Zima w Ameryce Północnej ponownie okazuje się zimna, jak powinna być. W przypadku Europy kolejny rok z rzędu mieliśmy do czynienia z łagodną zimą i to bez fali mrozów.

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.