Las po opadach śniegu w śnieżnej i zimowej scenerii

Pogoda nas miło zaskoczyła i z nieba kolejny raz nadchodzącej zimy padał śnieg. Działo się to w akompaniamencie dodatnich temperatur, dlatego śnieg był bardzo mokry i lepki, a z nieba leciały bardzo duże płatki. Przez co błyskawicznie zrobiło się biało.

W końcu zima pokazała swoje piękne oblicze w kolejnych regionach Polski. Tym razem największe opady zanotowaliśmy w pasie od zachodniej części województwa lubelskiego po województwo małopolskie i podkarpackie. Na ogół spadło od 1-2 cm do nawet 5 cm.

Tak jak wspomnieliśmy śnieg padał przy minimalnie dodatnich temperaturach, przez co płatki były bardzo duże i przylepiały się do dosłownie wszystkiego. Dzięki temu mieszkańcy regionów, w których wystąpiły większe opady mieli przyjemność oglądać najpiękniejsze oblicze zimy.

Oczywiście ostrzegamy kierowców, aby nie skupiali swojej uwagi na pięknych zimowych widokach, ale uważali szczególnie na drodze. Intensywnie padający śnieg bardzo ograniczał widoczność, a do tego potrafi być bardzo śliski. Bardzo dziękujemy za przesłane zdjęcia.