mróz szadź śnieg zima

Do Polski znad Syberii nadciąga siarczysty mróz. Nocami temperatury będą spadały poniżej -15 stopni!

Zanosi się na to, że przed nami najmroźniejsze dni tej zimy. Mieszkańcy wschodniej części kraju poczują siarczysty mróz już w sobotę. Tam temperatury spadną w dzień do -6/-7 stopni. Nocą z soboty na niedzielę spodziewamy się w tych regionach nawet -12/-13 stopni.

To będzie jednak dopiero początek. W niedzielę oraz na początku przyszłego tygodnia na Podlasiu oraz miejscami na wschodzie w dzień może trzymać dwucyfrowy mróz na poziomie -10 czy -11 stopni. Nocami w tych miejscach przewidujemy spadki temperatur do -15 stopni i mniej. Lokalnie z pewnością pojawi się dwudziestostopniowy mróz. Przy gruncie będzie zapewne 5-6 stopni zimniej.

Im dalej na zachód, tym cieplej. Najcieplej będzie właśnie na zachodzie, ale i tam w dzień spodziewamy się na ogół -5, -6 stopni. Nocami temperatury będą oscylowały tam w granicach -10 stopni.

Niestety, opadów będzie bardzo mało i wszystko wskazuje na to, że będzie bardzo sucho. Możliwe jednak, że na przełomie lutego i marca pojawią się opady śniegu i na wschodzie oraz w centrum może pojawić się kilkucentymetrowa warstwa białego puchu.

Kiedy mróz odpuści? Na ten moment wygląda na to, że ujemne temperatury będą towarzyszyły nam aż do końca przyszłego tygodnia, z tym, że zaraz na początku marca temperatury nieco wzrosną i mróz nie będzie aż tak siarczysty.