Kwitnące bazie, to znak że wiosna tuż tuż

Niestety, to już ostatni tak ciepły dzień. Od jutra chłodniej, a w kolejnych dniach jeszcze chłodniej. Ponownie występować będą opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Nocami mróz do kilku stopni. Ile potrwa ochłodzenie?

Jeszcze tylko dzisiaj towarzyszyć nam będzie słoneczna i wyjątkowo ciepła pogoda. W ciągu dnia na południu i południowym zachodzie temperatura wzrośnie do 15-16°C, czy lokalnie może być cieplej? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak się stało. Dodatkowo wysokim temperaturom towarzyszy pogodne, w wielu miejscach bezchmurne niebo.

I to niestety koniec dobrych wieści. Już dzisiaj na zachodzie kraju zaznaczy się słaby ciepły front atmosferyczny, za którym z kolei bardzo szybko przywędruje chłodny. Za frontem rozbuduje się ośrodek wysokiego ciśnienia, który wespół z frontami sprowadzi do Polski zimne powietrze z północy kontynentu.

W środę opady występować będą w centrum, na zachodzie i południowym zachodzie. Ciepłe powietrze pozostanie z nami już tylko na południowym wschodzie, gdzie termometry pokażą do 10-11°C. W pozostałych regionach Polski będzie od 5°C do 8°C.

W czwartek wyraźnie chłodniej, od 4°C do 8°C. Na północy i zachodzie pojawiać się będą przelotne opady deszczu, zaś na południu i południowym wschodzie możliwe opady ciągłe. W piątek jeszcze zimniej od 2-4°C na wschodzie i południu, do 6-7°C na zachodzie. Czeka nas spora ilość opadów, przede wszystkim na wschodzie, południu oraz częściowo centrum. Padać będzie deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg.

Ile potrwa ochłodzenie? Obecnie prognozy wskazują, że zimne powietrze pozostanie z nami do soboty, a od niedzieli ponownie zacznie robić się stopniowo coraz cieplej. Na dokładniejsze prognozy będziemy musieli poczekać do drugiej części tygodnia.