Pogodnie i słonecznie, złota jesień

W ostatnich dniach, za oknem mamy pogodę bardziej przypominającą wiosnę, a nie październik. Czy tak piękna i ciepła aura utrzyma się przez najbliższy weekend? Sprawdźmy.

Piątek

Jutrzejszy dzień najcieplejszy będzie na zachodzie, południu, w centrum i na wschodzie. W tych regionach temperatury będą oscylować w granicach 18-19 stopni. Lokalnie na południowym wschodzie może być nawet 20 stopni. Chłodniej na północy, 15-16 stopni, zaś nad samym morzem poniżej 15 stopni Celsjusza.

W całym kraju sporo słońca, choć na północnym zachodzie może pojawiać się nieco więcej chmur i tam przed południem możliwe przelotne opady deszczu.

Sobota

W sobotę kontynuacja wysokich temperatur. Tym razem najcieplej we wschodniej i południowej części kraju, gdzie będzie 19, lokalnie 20 stopni. Na pozostałym obszarze temperatury w okolicach 17 stopni. Na północnym zachodzie najchłodniej, do 15 kresek powyżej zera.

Słabe opady deszczu będą występować na północnym zachodzie, a pod wieczór również na północy. W tych regionach najwięcej chmur, na pozostałym obszarze sporo słońca.

Niedziela

W niedzielę najniższe temperatury na północy i północnym zachodzie, tam 16-17 stopni. Na pozostałym obszarze słupki rtęci będą osiągały wartości bliskie i równe 20 stopni. Na południowym wschodzie lokalnie możliwe nawet 21-22 stopni.

Na niebie bardzo dużo słońca w całym kraju. Nigdzie nie spodziewamy się opadów deszczu.

Prognozowane temperatury w dniu 20.10.2019 wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury w dniu 20.10.2019 wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

A jaka pogoda po weekendzie? Od wtorku chwilowe, niewielkie ochłodzenie, zaś pod koniec tygodnia znów pojawią się temperatury dochodzące do 20 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here