Pogodnie i słonecznie, złota jesień

W ostatnich dniach, za oknem mamy pogodę bardziej przypominającą wiosnę, a nie październik. Czy tak piękna i ciepła aura utrzyma się przez najbliższy weekend? Sprawdźmy.

Piątek

Jutrzejszy dzień najcieplejszy będzie na zachodzie, południu, w centrum i na wschodzie. W tych regionach temperatury będą oscylować w granicach 18-19 stopni. Lokalnie na południowym wschodzie może być nawet 20 stopni. Chłodniej na północy, 15-16 stopni, zaś nad samym morzem poniżej 15 stopni Celsjusza.

W całym kraju sporo słońca, choć na północnym zachodzie może pojawiać się nieco więcej chmur i tam przed południem możliwe przelotne opady deszczu.

Sobota

W sobotę kontynuacja wysokich temperatur. Tym razem najcieplej we wschodniej i południowej części kraju, gdzie będzie 19, lokalnie 20 stopni. Na pozostałym obszarze temperatury w okolicach 17 stopni. Na północnym zachodzie najchłodniej, do 15 kresek powyżej zera.

Słabe opady deszczu będą występować na północnym zachodzie, a pod wieczór również na północy. W tych regionach najwięcej chmur, na pozostałym obszarze sporo słońca.

Niedziela

W niedzielę najniższe temperatury na północy i północnym zachodzie, tam 16-17 stopni. Na pozostałym obszarze słupki rtęci będą osiągały wartości bliskie i równe 20 stopni. Na południowym wschodzie lokalnie możliwe nawet 21-22 stopni.

Na niebie bardzo dużo słońca w całym kraju. Nigdzie nie spodziewamy się opadów deszczu.

Prognozowane temperatury w dniu 20.10.2019 wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury w dniu 20.10.2019 wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

A jaka pogoda po weekendzie? Od wtorku chwilowe, niewielkie ochłodzenie, zaś pod koniec tygodnia znów pojawią się temperatury dochodzące do 20 stopni.

Co sądzisz o artykule?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here