Konwekcja i intensywne przelotne opady wiosną

Po ciepłym poniedziałku, gdy na południu kraju temperatura wzrosła do 17°C, wtorek przyniósł nam dużo niższe temperatury. Do końca tygodnia czeka nas napływ chłodnych mas powietrza z północy, pojawiać się będę również intensywne opady przelotne.

Napływ zimnych mas powietrza spowoduje powstanie konwekcji w całym kraju. Już nad ranem w środę występować będą opady przelotne, które z biegiem godzin przybierać będą na intensywności. Będą to przede wszystkim opady mieszane, ale dominować będzie śnieg. Opady będą na tyle intensywne, że krajobrazy zabielą się. Przestrzegamy kierowców, aby bardziej uważali na drogach.

Podobnej aury spodziewamy się również w środę, gdy konwekcja również pojawiać się będzie w całym kraju. Opadom tak jak we wtorek towarzyszyć będą silniejsze podmuchy wiatru. Temperatury oscylować będą w granicach 3-5°C.

W kolejnych dniach pogoda niewiele się zmieni, będzie mniej opadów, więcej słońca, ale bez większego ocieplenia. Z końce tygodnia czeka nas kolejna porcja opadów na zachodzie kraju.