Mroźna, ale słoneczna pogoda zimą

Tegoroczna zima nie daje nam dużo okazji do narzekań. Śniegu dotychczas było bardzo mało, większego mrozu nie uświadczyliśmy. Tak na dobrą sprawę możemy tylko narzekać, że obecna zima nie jest taka jak być powinna! W najbliższych dniach zima nieco o sobie przypomni, ale tylko ujemnymi temperaturami, noce będą mroźne.

Sytuacja baryczna na Europą

Nad Estonią, Łotwą i Rosją obecnie stacjonuje wyż, który zaczyna sprowadzać do Polski mroźne powietrze pochodzenia kontynentalnego. Następnie wyż przemieści się nad Rosję, lecz wciąż będzie mroźno. Przynajmniej do wtorku, potem znów czeka nas odwilż, gdyż do Polski zaczną docierać niże znad Atlantyku.

Noce będą mroźne

Najbliższe noce zapowiadają się bardzo mroźnie. Już jutrzejszego poranka na wschodzie temperatura może spaść lokalnie do -9/-10°C. Na zachodzie kraju spadki wyniosą do -4 i -5°C.

Podobnych temperatur spodziewamy się w także w poniedziałkowy i wtorkowy poranek. Od środy czeka nas ocieplenie za sprawą ciepłego frontu atmosferycznego. Będzie też więcej opadów śniegu, lecz z racji dodatnich temperatur nie będzie się robić biało…