Opady deszczu na początku marca

Mamy już połowę marca, a więc powoli wkraczamy w okres wiosny. Niestety najbliższy weekend przyniesie nam raczej jesienną aurę. Spodziewamy się sporej ilości opadów, do tego będzie chłodno.

Piątek

Jutro z północnego zachodu wkroczy front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu początkowo na Pomorzu Zachodnim, a z biegiem godzin również w Wielkopolsce, na Kujawach, Ziemi Lubuskiej oraz Warmii i Mazurach. Po południu opady obejmą już centrum, a wieczorem dotrą na wschód. Lokalnie może padać intensywnie. W strefie opadów chłodno, tylko 5-6 stopni. Nieco cieplej na wschodzie i w centrum, do 8-10 stopni, zaś najcieplej będzie na południowym zachodzie i południu, do 11-12, a lokalnie do 14 stopni. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń na wschodzie i południu. Powieje umiarkowany wiatr w porywach do 50 km/h.

Sobota

W sobotę ciąg dalszy opadów. Tym razem popada już w całym kraju. Najpóźniej zacznie padać na wschodzie – po południu. W wielu miejscach opady będą intensywne. Na północnym wschodzie chwilami może popadać śnieg z deszczem. Będzie chłodno – od 3-4 stopni na północnym wschodzie, przez 5-6 na wschodzie, w centrum i na zachodzie, do 7-8 na południowym zachodzie. Odczucie chłodu będzie potęgował umiarkowany wiatr, który chwilami może wiać mocniej, w porywach do 60-70 km/h.

Niedziela

W niedzielę wciąż chłodno i deszczowo. Zanikające opady deszczu możliwe na wschodzie. Po południu z zachodu przywędruje front, który będzie się kierował na wschód przynosząc opady deszczu po południu w zachodniej, a wieczorem w centralnej Polsce. Miejscami będzie padać intensywnie. Temperatury niskie – od 4 stopni na wschodzie, przez 6-7 w centrum do 8°C na zachodzie. Wiatr wciąż umiarkowany, ale lżejszy niż w sobotę.