Już od jutra znajdziemy się pod wpływem chłodnych i suchych mas powietrza, które będą związane z potężnym wyżem znad Rosji. Oznacza to, że będzie więcej słońca niż ostatnio, ale zrobi się też chłodniej, zwłaszcza nocami.

Zimne noce w drugiej części tygodnia

Dzisiejsza i jutrzejsza noc będą jeszcze w miarę ciepłe. Temperatura będzie oscylować w granicach 10 stopni. Chłodniejsze noce zaczną się od nocy z czwartku na piątek. Najchłodniej będzie na wschodzie, gdzie spodziewamy się około 6-7 stopni. Z każdą kolejną nocą temperatury będą spadały nawet poniżej 5 stopni Celsjusza.

Mogą pojawić się przygruntowe przymrozki

Całkiem możliwe, że w wielu miejscach pojawią się przygruntowe przymrozki. Zwłaszcza na południu, południowym wschodzie oraz w rejonach podgórskich, gdzie pod koniec tygodnia temperatury na wysokości 2 metrów mogą wynosić zaledwie 3-4 stopnie. Do tego, gdy zachmurzenie będzie małe, temperatury mogą spaść jeszcze bardziej, przybliżając się tym samym do zera. Nie wykluczone jest więc też to, że gdzieś pojawi się drobny przymrozek na wysokości 2 metrów. Najniższe temperatury będą notowane jak zwykle, o świcie.

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Mateusz
Od kilku lat interesuję się meteorologią. Najbardziej ciekawią mnie niebezpieczne zjawiska pogodowe. Chciałbym, aby moje prognozy były jak najlepsze i najdokładniejsze, do tego dążę. Poza meteorologią interesuję się informatyką oraz różnymi sportami tj. piłka nożna, skoki narciarskie.