Szadź po przymrozkach

Już od jutra znajdziemy się pod wpływem chłodnych i suchych mas powietrza, które będą związane z potężnym wyżem znad Rosji. Oznacza to, że będzie więcej słońca niż ostatnio, ale zrobi się też chłodniej, zwłaszcza nocami.

Zimne noce w drugiej części tygodnia

Dzisiejsza i jutrzejsza noc będą jeszcze w miarę ciepłe. Temperatura będzie oscylować w granicach 10 stopni. Chłodniejsze noce zaczną się od nocy z czwartku na piątek. Najchłodniej będzie na wschodzie, gdzie spodziewamy się około 6-7 stopni. Z każdą kolejną nocą temperatury będą spadały nawet poniżej 5 stopni Celsjusza.

Mogą pojawić się przygruntowe przymrozki

Całkiem możliwe, że w wielu miejscach pojawią się przygruntowe przymrozki. Zwłaszcza na południu, południowym wschodzie oraz w rejonach podgórskich, gdzie pod koniec tygodnia temperatury na wysokości 2 metrów mogą wynosić zaledwie 3-4 stopnie. Do tego, gdy zachmurzenie będzie małe, temperatury mogą spaść jeszcze bardziej, przybliżając się tym samym do zera. Nie wykluczone jest więc też to, że gdzieś pojawi się drobny przymrozek na wysokości 2 metrów. Najniższe temperatury będą notowane jak zwykle, o świcie.

2 KOMENTARZE

  1. powtórka z rozrywki. Rok temu to samo, dlaczego wrzesień nie mógł być ładniejszy, a w październiku znów musi piździć? W tym roku wiosna króciutka, dosłownie 1,5 msc, lato 2-3 msc, ponieważ we wrześniu już było dużo chłodniej, dużo ponurych dni i pochmurnych. Lipna pogoda w tym roku..

Comments are closed.