Rześki jesienny poranek, zwiastuje słoneczny dzień

Bardzo ładnie weekend rozpoczął się na zachodzie kraju, gdzie z biegiem godzin niebo przejaśniało się i było coraz więcej słońca. Z kolei na wschodzie od rana się chmurzyło i padało, a do tego było o wiele chłodniej niż na zachodzie, gdzie temperatura wzrosła do 22-24°C. Jutro jeszcze więcej słońca, będzie też cieplej.

Sobota minęła pod znakiem chmur, opadów i mgieł na wschodzie kraju. Było też chłodno około 15-16°C. Pogoda zatem w żaden sposób nie zachęcała do opuszczania domu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Dużo lepsza aura miała miejsce na zachodzie, w centrum i na południu, gdzie od rana towarzyszyło nam słońce i było przyjemnie ciepło.

Niedziela bez opadów, nie wszędzie będzie ciepło

W niedzielę najwięcej pogodnego nieba ponownie na południu, w centrum oraz na zachodzie. Chmurzyć się będzie na północy i wschodzie kraju, ale nie powinno padać. Temperatury na zbliżonym poziomie jak z soboty, ale jednak delikatnie wyższe. Słupki rtęci zatrzymają się na 16°C na północnym wschodzie, przez 18°C na wschodzie i północy,  a do około 20-21°C będzie na południu i w centrum. Najcieplej ponownie na zachodzie i południowym zachodzie tu będzie od 23°C do 25°C na Dolnym Śląsku.

Słoneczny i pogodny wrzesień w Polsce

Przyszły tydzień zapowiada się gorąco

Wszystko wskazuje na to, że przyszły tydzień – pomimo połowy miesiąca września – ponownie przyniesie nam letnie temperatury. Bardzo możliwe, że ponownie zrobi się upalnie. Więcej szczegółów zdradzimy już jutro w prognozie tygodniowej. Zapraszamy!