Ostatnia niedziela października przyniesie najwięcej ilości słońca na wschodzie kraju, gdzie także będzie najchłodniej. Na zachodzie od rana będzie się chmurzyć, ale tam zaczną docierać cieplejsze masy powietrza. W centrum kraju stacjonować będą chmury stratus.

Bardzo słonecznie rozpoczęła się niedziela na krańcach wschodnich kraju, ale także mroźnie – na ogół temperatura spadła od -1*C do -4*C. Niestety słońca nie ma w pasie od Olsztyna przez Warszawę, Częstochowę, Kielce po Katowice i Rzeszów gdzie zalegają chmury warstwowe piętra niskiego (stratusy). Najprawdopodobniej pochmurno i mglisto będzie w tych rejonach przez cały dzień.

Z kolei zaraz za strefą stratusów od Elbląga po Opole ponownie jest słonecznie. Zaś na zachodzie zaznaczą się chmury, a na północnym zachodzie stratus i mgły. Omawianą sytuację przedstawia poniższa grafika:

zahmurzenie niedziela

W dniu dzisiejszym będzie cieplej, na termometrach ujrzymy od 5-6*C na wschodzie, zaś w pasie od stratusa po zachód będzie od 9*C do 12*C. O pogodzie w kolejnych dniach powiemy w prognozie tygodniowej, którą wydamy po południu.