Pochmurne jesienne niebo

Ostatnia niedziela października przyniesie najwięcej ilości słońca na wschodzie kraju, gdzie także będzie najchłodniej. Na zachodzie od rana będzie się chmurzyć, ale tam zaczną docierać cieplejsze masy powietrza. W centrum kraju stacjonować będą chmury stratus.

Bardzo słonecznie rozpoczęła się niedziela na krańcach wschodnich kraju, ale także mroźnie – na ogół temperatura spadła od -1*C do -4*C. Niestety słońca nie ma w pasie od Olsztyna przez Warszawę, Częstochowę, Kielce po Katowice i Rzeszów gdzie zalegają chmury warstwowe piętra niskiego (stratusy). Najprawdopodobniej pochmurno i mglisto będzie w tych rejonach przez cały dzień.

Z kolei zaraz za strefą stratusów od Elbląga po Opole ponownie jest słonecznie. Zaś na zachodzie zaznaczą się chmury, a na północnym zachodzie stratus i mgły. Omawianą sytuację przedstawia poniższa grafika:

Zachmurzenie nad Polską
Zachmurzenie nad Polską. Grafika sat24.com

W dniu dzisiejszym będzie cieplej, na termometrach ujrzymy od 5-6*C na wschodzie, zaś w pasie od stratusa po zachód będzie od 9*C do 12*C. O pogodzie w kolejnych dniach powiemy w prognozie tygodniowej, którą wydamy po południu.