Lej krasowy

Wygląda przerażająco i pojawia się znikąd. Dotychczas żaden naukowiec nie podał wyczerpującego i klarownego wyjaśnienia dla powstania tego zjawiska. Leje krasowe z każdym rokiem coraz częściej pojawiają się w różnych zakątkach świata.

Czym są leje krasowe?

Jeszcze przed 2010 rokiem mało kto słyszał o lejach krasowych, zwanych również wrotami piekieł, czy po prostu dziurami w ziemi. Zjawisko, które jeszcze jakiś czas temu było niezbadanym fenomenem obecnie każdego dnia pojawia się nawet parokrotnie.

Czy to zjawisko da się z czymś połączyć, w jakiś sposób wytłumaczyć? Wygląda na to, że jest bezpośrednio połączone z rosnącą aktywnością sejsmiczną i wulkaniczną na świecie. Przez to rozumiemy, że pod skorupą ziemi zachodzą pewne drastyczne i intensywne zmiany.

Jak informuje dziennikarz 4 osoby zostały pochłonięte przez lej krasowy, którego głębokość wyniosła około 2 metrów. Lej pojawił się znikąd…

Czy da się to jakoś wytłumaczyć?

Poniższe nagranie próbuje wytłumaczyć to dziwne i niepokojące zjawisko. Według autorów nagrania spowodowane jest to oddziałaniem Słońca na Ziemię, poprzez zmiany w aktywności słoneczniejszej, co ma wpływ na prędkość ruchu obrotowego Ziemi.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?