Księżyc, Mars i Spica na nocnym niebie

Parę dni temu informowaliśmy Państwa o tym, że w tym tygodniu na niebie będzie się dziać. Cieszymy się, że nasz serwis odwiedzają osoby z prawdziwą pasją i hobby jaką jest astronomia. Dlatego z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć – „cała przyjemność po naszej stronie”, ponieważ możemy opublikować Wasze zdjęcia.

Pochmurne niebo trochę przeszkadzało, ale parę chmurek zawsze nocnym zdjęciom dodaje swoistego uroku i niesamowitej aury. Cieszmy się, że „trójkącik” na niebie Was zainteresował, w końcu ciekawość musi wygrać. Dziękujemy naszej czytelniczce „Zosi” o przesłanie nam swoich zdjęć. Zachęcamy innych czytelników i obserwatorów przyrody, aby przesyłali zdjęcia z zaobserwowanych przez siebie zjawisk.

Poniżej publikujemy zdjęcia przesłane przez czytelniczkę „Zosię”. Wyraźnie na nich widać trzy punkty na niebie. Najjaśniejszy i oczywiście największy to Księżyc, nieco wyżej nad horyzontem dwa jasne obiekty to Mars i Spica. Większym i jaśniejszym obiektem jest właśnie Mars.

Księżyc, Mars i Spica na nocnym niebie Księżyc, Mars i Spica na nocnym niebie

Poniżej zdjęcia z dzisiejszej nocy. Na pierwszym z nich Księżyc w bliskiej odległości z Saturnem. Natomiast na kolejnym zdjęciu również Księżyc z Saturnem, a nieco po prawej stronie Mars ze Spicą. Autor zdjęć „Zosia”.

Księżyc, Mars i Spica na nocnym niebie Księżyc, Mars i Spica na nocnym niebie

1 KOMENTARZ

  1. Gdyby jedną noc wcześniej było no powiedzmy w miarę pogodne niebo ,to byłoby jeszcze ciekawiej.Wtedy Księżyc był jeszcze bliżej Marsa i Spiki ,a Saturn był z lewej strony Księżyca trochę w oddali

Comments are closed.