Odwilż i pochmurna pogoda

Ocieplenie dotarło już do części dzielnic zachodnich i północno zachodnich. Obecnie na coraz większym obszarze notuje się dodatnie temperatury. Duży mróz wciąż panuje w centrum, na południu i wschodzie Polski.

Miniona noc okazała się najmroźniejszą obecnie trwającej zimy. Na zdecydowanym obszarze kraju temperatura spadła poniżej -10*C. Poniżej zamieszczamy mapkę najmroźniejszych miejscowości minionej nocy:

Silne mrozy w Polsce
Silne mrozy w Polsce

Niestety już od zachodu postępuje ocieplenie. Dodatnie temperatury notujemy od województwa zachodniopomorskiego, przez lubuskie po dolnośląskie. Wszędzie tam temperatury oscylują w granicach 1-2°C. Najwyższe wartości temperatury osiągną na północnym zachodzie, nad morzem temperatura może wzrosnąć do 4°C.

W pozostałych regionach powinien utrzymać się mróz. Najsilniejszy będzie na wschodzie i południu – w tych regionach na termometrach maksymalnie ujrzymy -5°C i -6°C. Dodatkowo w pasie od Warszawy po Wrocław występuje strefa opadów śniegu, która powoli przemieszcza się na południe kraju, gdzie z kolei od rana świeci słońce.