Odwilż w zimie, pochmurna pogoda

No to byłoby na tyle zimy tej zimy, gdyż od jutra w całym kraju zaznaczą się cieplejsze masy powietrza. Wszystko w porządku, tylko to styczeń! Powinien być śnieg i mróz, a szykuje się ponura, przygnębiająca i dołująca aura.. jesień czy już wiosna?

No to wraca jesień czy już wiosna?

Sprawcą ocieplenia będzie niż, który przywędruje sobie (a skąd by indziej?) z zachodu kontynentu, gdyż urodził się nad Atlantykiem. Przyniesie ze sobą ciepłe masy powietrza polarnomorskiego, opady deszczu, a także śniegu. Na drogach będzie bardzo ślisko, gdyż z racji wychłodzenia gruntu opady mogą zamarzać, po tym jak przyładują z wysokości w zimny grunt.

Opadów samego śniegu, które szybko przechodzić będą w opady deszczu spodziewamy się na północnym wschodzie oraz na krańcach wschodnich. Wczesną nocą w tych częściach kraju padać będzie już sam deszcz.

Co zobaczymy na termometrach?

Rano na termometrach na krańcach wschodnich zobaczymy mróz, z reguły od -8 do -10°C. Natomiast jakoś od linii Gdańsk – Katowice powinno być już w okolicy zera stopni, a im dalej na zachód tylko dodatnie temperatury … tylko na co to i po co to komu? Na krańcach zachodnich nawet do 5-6°C na plusie.

Po południu na krańcach wschodnich możliwy lekki mróz lub będzie około 0 stopni Celsjusza. Uważajcie na drogach, bo będzie ślisko! W centrum temperatura wzrośnie do 3-4°C, a na zachodzie do 8-9°C.

Co dalej w pogodzie? Pochmurno, mglisto, ponuro, ale ciepło.

A wy jaką wolicie pogodę w czasie zimy?

Kiedyś to były zimy memy.pl
Grafika z memy.pl