W dniu dzisiejszym postępująca odwilż nie dotrze tylko na krańce wschodnie, częściowo północ i północny wschód kraju. W pozostałych regionach będzie ciepło, a miejscami temperatura wzrośnie do 9 stopni Celsjusza.

Zgodnie z zapowiedziami wyż rosyjski, który w ostatnich dniach przyniósł solidny mróz, przesunął się bardziej na południe, przez co do południowych dzielnic Polski zaczęło napływać łagodniejsze i cieplejsze powietrze. Dodatnie temperatury pojawiły się miejscami na krańcach południowych już we wtorek, lecz zdecydowany napływ ciepłego powietrza poczuliśmy dopiero wczoraj. Miejscami w województwie małopolskim oraz podkarpackim słupki rtęci zbliżyły się do 7*C.

W czwartek odwilżowo na przeważającym obszarze kraju

Dzisiaj także ma być ciepło i to na przeważającym obszarze kraju. Mróz zostanie tylko miejscami na północy,  krańcach wschodnich oraz na północnym wschodzie. Na ogół mróz wyniesie od -1*C do -2*C, choć nie wykluczone, że także w tych regionach będzie jeszcze cieplej. Dodatkowo na północnym wschodzie może symbolicznie poprószyć śnieg.

Na zachodzie i południu oraz w centrum kraju temperatury na wyraźnym plusie, na ogół będzie od 2*C do 3-4*C, najcieplej ma być na południowym zachodzie Polski, gdzie słupki rtęci mogą wzrosnąć do 8-9*C. Pojawiać się będzie również sporo przejaśnień i chwil ze słońcem – czyli aura bardziej przypominać będzie wiosnę.

W kolejnych dniach znów chłodniej, ale słaby mróz utrzyma się tylko w dzielnicach wschodnich. Będzie też więcej opadów, jednak na ogół będzie to deszcz.