Gigantyczne sumy opadów wystąpiły w Katarze, gdzie w ciągu jednego dnia spadło tyle deszczu ile potrafi spaść w ciągu całego roku. W Arabii Saudyjskiej powódź spowodowała śmierć jednej osoby.

Trudna sytuacja w Arabii Saudyjskiej

Jak donosi Saudyjska Agencja Prasowa wczorajsze ulewy wystąpiły nad centralnymi i wschodnimi regionami kraju. Powodzie wystąpiły w regionie Riyadh oraz Al-Qassim. Przynajmniej jedna osoba zginęła w wyniku powodzi, którą wywołały intensywne opady deszczu.

flood-rescue-Buraydah-saudi-arabia-479x600
Zdjęcie: Saudi Arabia Civil Defence

W regionach, w których wystąpiły największe opady zamknięto szkoły. Część dróg została zalanych i uszkodzonych, a niektórzy kierowcy zaskoczeni przez wzbierającą wodę zostali zmuszeni do porzucenia swoich samochodów. Służby porządkowe otrzymały setki zgłoszeń od poszkodowanych osób.

Rekordowe opady w Katarze

W częściach Kataru również wystąpiły powodzie oraz wystąpiły rekordowe sumy opadów. Jak donosi Katarskie Biuro Meteorologiczne w stolicy Kataru, mieście Doha spadło aż 80,8 mm deszczu. Ta suma okazała się rekordem wszech czasów, deszczu w ciągu jednego dnia spadło tyle ile potrafi spaść w ciągu całego roku!

Intensywne opady wywołały spore utrudnienia na drogach, część z nich była nieprzejezdna. Pomimo rekordowych opadów obyło się bez ofiar.