Wiosna, przyroda budzi się do życia

Miniona noc okazała się zimna. W sporej części kraju temperatura spadła do -1°C, -2°C i to na wysokości 2 metrów. Przy gruncie temperatury okazały się jeszcze niższe, gdyż temperatura spadła do -3°C i -4°C.

Ujemne wartości temperatur zawdzięczamy napływającemu do Polski chłodnemu powietrzu z północy kontynentu. Niestety nie mamy dobrych wieści, gdyż w najbliższych dniach nie spodziewamy się znaczących zmian w pogodzie.

Obecne prognozy wskazują, że również w weekend majowy nie będzie ciepło. Miejmy nadzieje, że po tym raczej chłodnym okresie ocieplenie przyjdzie właśnie w weekend majowy.

Noc ze środy na czwartek przyniosła spore spadki temperatur. Przy gruncie temperatura spadła do -4C
Noc ze środy na czwartek przyniosła spore spadki temperatur. Przy gruncie temperatura spadła do -4C. Grafika weatheronline.pl

W najbliższych dniach również spodziewamy się spadków temperatur w pobliże zera stopni Celsjusza. Dzisiejsza noc przymrozki przyniesie w regionach podgórskich i lokalnie na południu.

Jeszcze zimniej zapowiada noc z piątku na sobotę, gdy w nocy na terenie całego kraju pojawi się mróz, a przy gruncie temperatura może spaść do -5°C, -6°C.