Kwiecień w pełni, ciepło i słonecznie

Po kilkudniowej fali ciepła, dziś w wielu regionach kraju przyszło ochłodzenie. Wysokie temperatury utrzymały się na wschodzie. Temperatury, które notowaliśmy w ostatnich dniach były najwyższe w tym roku.

Afrykańskie masy powietrza

W ostatnich dniach, nad nasz kraj napłynęły masy powietrza prosto znad Afryki. Polska była najcieplejszym państwem w Europie. Temperatury były prawdziwie letnie, a do tego było bezchmurnie, przez co ciepło było jeszcze bardziej odczuwalne.

Temperatury zbliżyły się do 30 stopni

Podobnie jak rok temu, tak i teraz, koniec kwietnia przyniósł nam letnie wartości temperatur. Najcieplejszym dniem był zdecydowanie piątek. Niemal w całym kraju było ponad 25 stopni, w wielu miejsacach 27-28, a w słońcu nawet 30 i ponad. Jedynie nad morzem było znacznie chłodniej.

Nie brakowało słońca, niemal wszędzie niebo było czyste od chmur, choć po południu pojawiały się burze z intensywnymi opadami deszczu.

Temperatury maksymalne odnotowane w piątek, 26.04.2019
Temperatury maksymalne odnotowane w piątek, 26.04.2019 | źródło: weatheronline.pl

Bardzo ciepło było także w czwartek. Niemal we wszystkich regionach, słupki rtęci sięgnęły 25 kresek powyżej zera. Na Opolszczyźnie i na Ziemi Łódzkiej tę wartość przekroczyły.

Temperatury maksymalne odnotowane w czwartek 25.04.2019
Temperatury maksymalne odnotowane w czwartek 25.04.2019 | źródło: weatheronline.pl

Czwartek i piątek były zdecydowanie najcieplejszymi dniami tego roku. W powietrzu można było poczuć prawdziwe lato.

Nadeszło ochłodzenie

Niestety, wysokimi temperaturami nie było nam dane się długo nacieszyć. Dziś z zachodu wkroczył front atmosferyczny, który przyniósł spore ochłodzenie. W centrum temperatury spadły do 14-15 stopni. Jedynie na wschodzie było dziś jeszcze bardzo ciepło, ponad 20 stopni, ale jutro i tam się mocno ochłodzi i spadnie deszcz.

Susza coraz większa

Informowaliśmy już na naszym portalu o tym, jak bardzo brakuje opadów. Z pewnością w ciągu kilku ostatnich dni susza pogłębiła się, tym bardziej, że słońca było bardzo dużo, a początkowo wiał również silny wiatr. Jest nadzieja, że w najbliższych dniach spadnie dużo więcej deszczu. O aktualnych prognozach będziemy na biężaco informować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here